Як підготувати приміщення до встановлення натяжних стель?

встановлення натяжних стель Дім і сад

Потреба в обновленні вигляду стелі виникає як в процесі повного ремонту, так і при необхідності позбутися певних її недоліків, наприклад, коли фарбоване покриття вкрилося тріщинами, втративши початкову привабливість. Все частіше власники приміщень вирішують встановити натяжні стелі – Івано-Франківськ пропонує широкий вибір варіантів. На відміну від інших способів оформлення, процес монтажу набагато швидший та простіший. Єдина вимога – для монтажника важливо мати вільний доступ до стін за периметром.

Найкраще, коли натяжна конструкція встановлюється у цілком порожній кімнаті. Тоді у спеціалістів буде повний доступ до потрібних ділянок. Монтаж може здійснюватися й у приміщенні без обробки, та все ж рекомендується викликати майстрів, коли стіни й підлога вже готові.

Нюанси встановлення натяжних стель у приміщеннях з низькими меблями чи їх великою кількістю

Найбільш розповсюджена ситуація – коли в кімнаті залишені дивани, столи, стільці, тумбочки тощо. Все це здатне ускладнити майстрам доступ до стін, куди вони мають закріпити профіль, а другим етапом – заправити у нього полотно. У таких випадках:

  • Менші за габаритами предмети облаштування, такі, як стільці й т.п., виносяться в коридорі, іншу кімнату або на балкон.
  • Дуже бажано також винести речі, які, хоча й не надто заважатимуть при встановленні натяжної системи, але можуть постраждати під час монтажних робіт, такі як трюмо з дзеркалами, скляні полиці.
  • Меблі, які неможливо винести, зсуваються до центру кімнати, й накриваються плівкою чи цупкою тканиною для захисту від пилу. При цьому має звільнитися 50 – 100 см за периметром стін.

Завдяки цьому монтажники зможуть, приставивши драбину, вільно переміщатися вздовж стін, а предмети в кімнаті не стануть причиною зайвих незручностей для майстрів.

Специфіка виконання робіт за наявності високих предметів меблювання

Коли у приміщенні залишаються високі меблі (шафа, стінка тощо), у більшості випадків змонтувати натяжні стелі цілком можливо. Головне, щоб у простір між кришкою шафи та чорновим перекриттям змогла пройти рука монтажника з інструментом. В процесі кріплення системи може використовуватися шурупокрут, перфоратор, пневматичний пістолет, також потрібна лопатка-шпатель, якою заправляється ПВХ-плівка в установлений на стіні профіль.

Закріпити полотно класичним способом вдасться, якщо верхня межа висоти становить приблизно 50 см.

Коли шафа встановлена впритул до перекриття, зазвичай вона комплектується фальш-панелями, які встановлюються від кришки меблів до стелі, аби приховати порожній простір. За умови належної міцності цих панелей кріпити профіль для стелі можна прямо до них.

Монтаж натяжних стель у приміщеннях із високими стелями

Встановлення натяжної стелі у приміщенні з високими перекриттями має свої особливості та виклики, які можуть вплинути на складність і тривалість робіт. Основні труднощі:

  • Необхідність у риштуванні. Звичайної драбини недостатньо, тому доводиться збирати спеціальні конструкції. Це займає кілька годин, а після завершення робіт їх потрібно ще й розібрати.
  • Збільшення часу монтажу. Часті підйоми та спуски уповільнюють робочий процес і вимагають більшої фізичної витривалості від майстрів.
  • Додаткові заходи безпеки. Робота на висоті завжди пов’язана з підвищеним ризиком, тому монтажні бригади повинні мати досвід встановлення стель у таких умовах.

Щоб уникнути непередбачених труднощів, при замовленні натяжної стелі важливо заздалегідь повідомити про висоту приміщення. Це дозволить підготувати необхідне обладнання та залучити фахівців, які мають відповідний досвід.

Крім того, висота стелі відіграє важливу роль у виборі матеріалу та дизайну. Наприклад, глянцеві поверхні можуть створювати ефект «холодного» приміщення, тоді як матові або сатинові покриття забезпечують затишок і гармонійний вигляд інтер’єру. Для дуже високих стель можна розглянути багаторівневі конструкції або поєднання різних фактур, що допоможе візуально збалансувати простір.

AI