Підлога в інтер’єрі може відігравати роль основного акценту, якщо підібрати відповідне покриття. Серед різноманіття варіантів залишається популярним художній паркет − його вишуканість не залишає нікого байдужим. Цей оздоблювальний матеріал являє собою набір дерев’яних деталей, які разом утворюють оригінальну складну композицію. Штучний паркет же – це прямокутні елементи з натурального дерева, які вкладаються одним зі стандартних способів: паркет ялинка, палуба, плетінка, модульне покриття тощо. Оскільки для виробництва художнього підлогового матеріалу потрібна особлива майстерність, значні затрати ручної праці та часу, вартість його набагато вища, ніж звичайного. Також впливає й те, що сировиною слугує дерево твердих цінних порід, яке не може коштувати дешево. Проте високі витрати на купівлю й монтаж художнього покриття цілком виправдані його видатними естетичними та практичними властивостями.
Чому для виготовлення художнього паркету використовуються саме тверді породи деревини?
Художнє паркетне покриття для підлоги виготовляється з відбірного дерева – всі елементи підбираються відповідно до ступеня вологостійкості, класу зносостійкості та твердості. Тільки завдяки ретельному відбору деревини й підхожому фінішному покриттю гарантовані високі експлуатаційні характеристики. Як матеріал використовується натуральна деревина місцевих порід – дуба, бука, клена, ясена, горіха, та дерево екзотичних порід – мербау, венге, тік тощо. Поєднання їх природних фактур та відтінків справляє ефектне враження. Крім цього, вибір на користь твердого дерева пояснюється його експлуатаційними перевагами:
- стійкістю до зношування;
- здатністю витримувати значні механічні навантаження;
- хорошою термоізоляцією та звукоізоляцією.
Лак, яким покрита поверхня, забезпечує додатковий захист від зовнішніх чинників, сприяє спрощенню догляду. Також якісна цільна деревина не містить шкідливих речовин, а отже, підлога буде безпечною у використанні.
Як може застосовуватися таке підлогове покриття при облаштуванні приміщень?
Розетки, бордюри, модулі – всі ці деталі відзначаються виразністю й додають шику інтер’єру. Вони гармонійно поєднуються між собою, й з іншими видами паркету. Наприклад, цікавий вигляд має укладання французької ялинки на загальній площині й встановлення розеток по центру.

Оптимальна комбінація зовнішньої вишуканості, надійності та довговічності дає змогу оздоблювати художнім паркетом будь-які приміщення, де немає надмірної вологості та температурних перепадів. Це можуть бути не лише кімнати у приватних будинках, а й приміщення громадського користування й комерційного призначення:
- виставкові зали та картинні галереї;
- розважальні клуби;
- ресторани та кафе;
- торгові центри;
- коридори та холи готелів;
- офіси, зокрема, кабінети керівництва та зали для конференцій.
Вибір складності та масштабів зображень залежить від площі приміщення. Дизайнери рекомендують дотримуватися балансу: великі малюнки — для великих кімнат, і навпаки. Це дозволить не перенавантажувати кімнати скромної площі, особливо, якщо кількість денного світла недостатня. Виробники пропонують деталі з різноманітними малюнками та орнаментами, так що можна знайти художнє покриття, яке впишеться в обрану стилістику: класичну, етнічну чи сучасну.